מפעילות ההתאגדות

 

סיכום יום עיון בבאר שבע

 
חברים יקרים,

בשמכם ובשם הנהלת ההתאגדות, אני מבקשת להביע את תודתנו לאנשי באר-שבע וחברת "כיוונים".

פתחנו בבאר-שבע את סדרת ימי העיון לשנת 2012.
זו היתה בחירה מוצלחת ביותר.

זכינו להיחשף לאנשי מקצוע מעולים, משתפים, מעמיקים - בבחירת המרצים ובעמיתינו מבאר שבע.

העולם הקהילתי אשר במרכזו עומד המרכז הקהילתי לובש צורה חדשה עם התבססותן של הרשתות החברתיות הוירטואליות. שתי ההרצאות המצויינות ששמענו בנושא מיקדו את הקשב לכיוון זה ונתנו כלים ראשוניים להתמודדות יעילה ואמיתית בשיווק הפעילות שלנו.

שמחנו להשתתפות חברינו מכל רחבי הארץ!!! מעל 120 משתתפים אשר באו, נתרמו ולמדו על הנושא ועל העיר באר-שבע אשר מסמנת קו ברור מעבר מפואר לעתיד מפואר עוד יותר.

ההתפתחות של באר-שבע בכל התחומים, נחשפה בדבריה של ס/ראש העיר, הד"ר חפצי זהר, במצגת המרהיבה ובסיור שלנו בעיר.

תודות מיוחדות לניסים סספורטס - מנכ"ל "כיוונים", לשלומי נומה - שהגה את רעיון יום העיון ולרותי בובליל ברוכת הכשרונות שהובילה את הדברים משלב ההפקה ועד שלב ההנחייה - במקצועיות, בנעימות ובחן.

בימים הקרובים נעלה את החומרים מיום העיון באתר ההתאגדות ואתם מוזמנים לאסוף אותם משם!

שבוע טוב,
אתי
 

סמינר יורו-מד, צרפת

 
סמינר יורו מד – ליון, צרפת
7-10 בפברואר 2012

Euro Mediterranean Youth: from indignation to contribution
7-10 February 2012
Lyon-France


בתחילת החודש התקיים בליון שבצרפת סמינר יורו מד שסבב סביב נושא "אביב העמים הערבי".
את הכנס אירגן מרכז הסאלטו יחד עם היחידה המפעילה של תכנית היורו-מד של צרפת וגורמים נוספים, והשתתפו בו כ-130 משתתפים, אנשי מקצוע בתחום הנוער, רכזי נוער, מתנדבים וקובעי מדיניות.

את הכנס פתח מר ברננד אבריגנני, ראש מרכז הסאלטו והדמות המרכזית בכל אירועי היורו-מד.

אליו הצטרפו טובי המרצים בתחום, כאשר המיקוד הוא על תרומתן המכרעת של הרשתות החברתיות להתהוות של המיני-מהפכה במזרח התיכון ובעולם הערבי ועל מקומם של הצעירים בהתנעת מהלך זה.

הרצאה מרתקת, אשר שילבה ממצאי מחקר בנושא, שמענו מפיו של ד"ר פאדי סאלם מביה"ס למימשל בדובאי. ד"ר סאלם ערך מחקר על השימוש ברשתות החברתיות בארצות המדה, כולל ישראל, ומצא שהשימוש ברשות אלה בשנת 2011 גדל לאין ערוך. במצריים, לדוגמא, הוכפל השימוש ברשתות החברתיות בשנת 2011 לעומת 8 השנים הקודמות.

כמו כן, התעכב ד"ר סאלם על מקומן ההולך וגדל של הנשים ושל הנשים הצעירות בארצות המדה בפעילות האינטרנטית ובפעילות החברתית המתקיימת בהן.

רוב העבודה בסמינר היתה עבודה סדנאית, אשר במסגרתה התבקשו המשתתפים לנסות ולאתר את האתגרים העומדים בפנינו כגורמים אירו-מדיים לשנים הקרובות בתחומים של פיתוח חברה אזרחית פעילה בקרב נוער וצעירים.

העבודה היתה ב-4 קבוצות אשר התבקשו להציג מימצאיהן בפני המליאה.

המשתתפים הישראלים התפזרו בקבוצות ותרמו מן היידע והנסיון שלהם בתחום.

במליאת הסיכום של הכנס ייצגה אותנו אדווה ליבוביץ, מתנדבת בהתאגדות המרכזים הקהילתיים בישראל ומדריכה בכירה בקורסי הסאלטו.

עמיתינו מאירופה ומארצות ערב המשתתפות בתכנית, היוו את הרוב המכריע של המשתתפים, בעוד אנו, 6 ישראלים ניסינו לבטא, בצורה הטובה ביותר, את עמדותינו ואת מקומינו בתוך המארג הזה הנקרא "יורו-מד".

עמד לזכותנו ט"ו בשבט, אשר חל תוך כדי ימי הכנס. הדוכן הישראלי, אשר הציג פעילויות צעירים ונוער ופעילויות יורומד, שפע פירות הארץ עם הסברים בכתב ובעל פה – לכל מי שהתעניין...כולל הנציג הטוניסאי...


הנושא עצמו והעובדה שרוב המשתתפים מאיזור המדה היו מארצות ערב, היקשו על מתן הביטוי הולם לישראל ולמקומה בתכנית, ואולם, בסופו של דבר, לאחר שלושה ימי עבודה אינטנסיביים – נוצרו חיבורים והבנות, אשר יישאו, ללא ספק, פירות בעתיד.


 

יורו-מד 2013

 
יורו מד 2013 יצא לדרך!

בימים אלה סיימנו בהצלחה רבה אירוח של 2 פרוייקטים במסגרת היורו מד.הפרוייקט הראשון אירח עמיתים מגרמניה והונגריה. היה לנו שבוע של לימוד מרתק בתחומי הקהילה והמרכז הקהילתי, המשתתפים ביקרו במעלה אדומים, באר שבע, אשקלון ותל אביב,כשהמרכז הוא ירושלים.

זכינו למשובים מצויינים מהמשתתפים ואנו מקווים כי הסמינר בן השבוע יהווה עוד חוליה לפיתוח רשת העבודה שלנו מול אירופה.

פרוייקט נוסף של יורומד התקיים מול עמיתנו מצרפת, בשיתוף הקונפדרציה העולמית למרכזים קהילתיים יהודיים.

במסגרת זו נוצרו ו/או חודשו 12 שותפויות בין מרכזים קהילתיים באירופה ובין מרכזים קהילתיים בארץ.

המארחים הישראלים השתתפו בסמינר ואף אירחו בקהילות המקומיות את עמיתנו הצרפתים.

זה המקום להודות למי שלקח חלק ותרם להצלחת הסמינרים וכן לאחל הצלחה רבה לשותפויות החדשות שנוצרו ולאלו שבדרך...יורומד 2013 קבע מועד נוסף להגשת פרוייקטים ב-30 ביוני.נשמח לסייע למעוניינים להגיש בקשות.

חג אביב שמח,
אתי